logo
Wymiana obudowy w  n7100 Note 2 Samsung

Wymiana obudowy w n7100 Note 2 Samsung

Aby zmienić obudowę w tym telefonie, musimy zacząć od ściągnięcia tylnego panelu. Po ściągnięciu tylnej pokrywy, zobaczymy baterie oraz inne części telefonu, które są niezbędne, aby telefon prawidłowo działał.

Wokół brzegów widzimy małe śrubki, które musimy odkręcić. Czyli bierzemy w ręce śrubokręt i odkręcamy każdą śrubkę. Jest ich kilka, troszkę czasu może nam zająć odkręcanie. Śrubokręt musimy mieć specjalny do odkręcania danych śrubek, ale bez problemu dostaniemy go w internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce śrubokręt do otwierania telefonu  n7100 Note 2 Samsung.

Koszt takiego sprzętu nie jest drogi, ponieważ cena waha się między 2 zł a 3 zł. Nie jest to cena wygórowana, a warto mieć taki śrubokręcik aby móc zmienić obudowę w naszym telefonie. Niektórzy ludzie próbują odkręcać nożem lub innym sprzętem.

Lecz przez takie otwieranie można zniszczyć swój telefon. Nie warto ryzykować. Najlepszym rozwiązaniem jest zakupić odpowiedni śrubokręt. Gdy już odkręcimy wszystko, małe śrubki odkładamy na bok. Ze względu na to, że one są bardzo malutkie, to najlepiej będzie nam je wziąć pęsetą i przenieść w widoczne miejsce, żeby się nam nie pogubiły. Następnie musimy podważyć czymś cienkim, najlepiej plastikowym, aby zeszła nam wewnętrzna część obudowy.

Tylko musimy to robić delikatnie, aby nie uszkodzić telefonu lub jakiejś części wewnętrznej. Z wyczuciem,nie spiesząc się, przesuwamy wokoło po brzegach telefonu. Gdy uda się nam ściągnąć, to ukarze się nam wnętrze telefonu, musimy być ostrożni, aby nic nie uszkodzić.

Oczywiście części warto kupić oryginalne, a nie jakieś podróbki, ponieważ szybko się niszczą i ciężko się zakładają. Czasami nie oryginalne części w ogóle nie dadzą się założyć. Nawet “ pilnik “ nie pomoże w zamiennikach. Szkoda tracić czasu oraz pieniędzy na zamówienie podróbek, bo to nam nic nie daje.Jesli chcemy miec wszystko tak jak należy w swoim telefonie, to należy poświęcić troszkę więcej kasy dla oryginalnej części. Bardziej się opłaci i będziemy pewni, że damy radę założyć, i nie będzie żadnych niespodzianek oraz dodatkowego stresu. Wracając do zmiany obudowy, może się nam zdarzyć, że nawet z oryginalną częścią coś nam może nie pasować.

 Ale wtedy należy tylko przeczyścić delikatnie brzegi telefonu, ponieważ po prostu mogą być zakurzone. To jest normalne, jeśli telefon jest już długo użytkowany. Jeśli telefon już jest dobrze wyczyszczony z kurzu, to zakładamy naszą nową część. Przykładamy obudowę do telefonu, tak aby nam wszystko pasowało, i przyciskamy delikatnie aż usłyszymy głos zatrzaskiwania się. Zakładamy go od góry i dociskamy, aby uszczelka nam weszła na telefon.

Czasami może się zdarzyć, że będzie brakowało przycisku bocznego. Można wtedy zrobić reklamację, że nie jest obudowa kompletna, lecz szybciej będzie jak z naszej starej zdemontujemy ten przycisk i założymy na naszej nowej. Nie jest to czynność zbyt skomplikowana, wystarczy wziąć w pęsetę delikatnie stary przycisk i zainstalować do nowej obudowy.

Od razu trzeba sprawdzić czy przycisk włączania jest, Jeśli jest, to fajnie, lecz jeśli go nie ma, to zakładamy go podobnie jak przycisk boczny. Czynnością końcową jest wkręcenie śrubek, aby nasza obudowa trzymała się telefonu, Zakładamy baterię, klapę tylną telefonu, i gotowe,

 

Jak widać nie jest to nic trudnego, każdy może taką obudowę wymienić. Na początku może przerazić ilość śrubek, i fakt, że są malutkie, Nie jest to nie do zrobienia. Lepiej zaoszczędzić pieniądze, zamiast wydawać na serwis. Wystarczy chwilka wolnego czasu i sprawne palce, a wszystko pójdzie dobrze.

Udostępnij

Dodaj komentarz